Praca offline na tabletach

Wygodna praca,

niskie koszty wdrożenia

 

W wielu szkołach, które rozważają wprowadzenie e-dziennika pojawia się problem braku sprzętu. Koszty wyposażenia szkoły w komputery oraz sieć internetową oraz ich utrzymanie to często łącznie kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Znaleźliśmy na to rozwiązanie.

 

Jako firma innowacyjna już w 2010 roku opracowaliśmy system pracy na tabletach mobilnych (opracowaliśmy nawet własny tablet, który wraz z rozwojem elektroniki zastąpiliśmy dowolnym tabletem, telefon z systemem Android).

 

Praca na tablecie podczas lekcji jest szybka i wygodna. Wybranie tematu z listy zaplanowanych lub wpisanie go oraz sprawdzenie obecności czy też wpisanie oceny to chwila zajmująca często mniej niż czas włączenia się komputera.

Pierwsze i jedyne sprawdzone

takie rozwiązanie na rynku

 

Posiadamy liczne szkoły, które rozpoczęły swoją przygodę z e-Dziennikiem właśnie na tabletach, które nie wymagają stałego połączenia z internetem.

 

Wiemy, ile stworzenie stabilnego i intuicyjnego systemu pracującego offline na urządzeniach mobilnych wymaga nakładów czasowych (nie jest to kwestia jednego roku realnej pracy w szkole), dlatego też warto mieć to na uwadze przy wyborze takiego rozwiązania. Wystarczy zadać pytanie konkurencji, żeby podali choć kilka szkół, w których taki system sprawdził się w ciągu jednego lub najlepiej dwóch lat szkolnych. My znamy prawdziwą odpowiedź ;)

 

 

Jak to działa? To proste.

 

1. Nauczyciel bierze tablet (lub ma swój własny telefon) i w miejscu gdzie jest WiFi pobiera (synchronizuje) dane z e-Dziennikiem MobiReg online.

 

2. Następnie idzie na zajęcia włącza urządzenie i po kilkunastu sekundach może już sprawdzać obecności, wpisać temat (lub wybrać go z rozkładu materiału) oraz wprowadzić oceny.

 

3. Po powrocie do miejsca, w którym jest WiFi (np. pokój nauczycielski) jednym kliknięciem przesyła wprowadzone dane do dziennika online.

 

 

Jaki tablet wybrać?


Z doświadczeń szkół wynika, że już tablety o przekątnej 7" spełniają swoją rolę i często są poręczniejsze w codziennym użytkowaniu niż tablety np. 10".

 

W ramach naszej oferty pomagamy w wyborze optymalnego sprzętu. Często tablety bardzo nisko budżetowe generują problemy w ciągu poźniejszej pracy (np. słaba bateria itp.). Dlatego rekomendujemy tablety markowe, które dostępne są już w cenach ok. 400zł-500zł.

 

Przy wyborze tabletu należy pamiętać, że aplikacja dopasowana jest aktualnie pod system Android.

Dreamtec Sp. z o.o., pl. Strzelecki 20, 52-224 Wrocław,   tel. 71-71-70-800  www.dreamtec.pl,  mobireg@mobireg.pl
 

01 czerwca 2015
Wszystkim Uczennicom i Uczniom, użytkownikom Platformy e-Dziennika MobiReg, życzymy jak najlepszych wyników w nauce oraz żeby zdobywanie wiedzy sprawiało Wam mnóstwo radości. Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Dziecka!
25 maja 2015
Wszystkim Mamom, użytkowniczkom systemu MobiReg składamy serdeczne życzenia z okazji ich święta. Z tego tytułu przygotowaliśmy specjalny prezent. Dostęp do końca maja 2015 r. do modułu Porównań i Rankingów wyników
05 września 2014
Mamy zaszczyt zaprezentować Państwu nową stronę www.mobireg.pl Jesteśmy pewni, że będzie ona pozwalała na jeszcze wygodniejszy kontakt z nami.
05 września 2014
Samych sukcesów w nowym roku szkolnym dla wszystkich nauczycieli, uczniów i rodziców życzy zespół MobiReg.
AKTUALNOŚCI

Nagłowek 1

Treść pod nagłówek 1

 

 

d

f

df

df

d

fdd

d

fd

fd

fd

 

f

d

 

fdd

ffd

fd

 

Co nas wyróżnia?

 

Czy wiesz że:

  • Koszt prądu zużywanego przez 15 komputerów wynosi rocznie ok. 720zł a 15 tabletów tylko 30zł, co daje prawie 700zł oszczędności rocznie.
  • W systemie MobiReg średnio w miesiącu jest 10 000 000 odsłon.